Włochy - Irlandia, Antonio Cassano, EURO 2012

Autor: East News

Chorwacja - Hiszpania 0:1, Włochy - Irlandia 2:0. Podsumowanie jedenastego dnia EURO 2012

2012-06-19 1:14

Hiszpania i Włochy to kolejni ćwierćfnaliści EURO 2012. W poniedziałek obie drużyny rozegrały swoje ostatnie grupowe mecze - w Gdańsku Hiszpanie zagrali z Chorwacją, a w Poznaniu Włosi zmierzyli się z Irlandią. Zapraszamy na podsumowanie jedenastego dnia EURO 2012.

Chorwacja - Hiszpania 0:1 (0:0)

Gole: Jesus Navas (88. minuta)

Po bardzo słabym meczu Hiszpanie pokonali Chorwatów, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie C. Aktualni mistrzowie świata i Europy w perspektywie całego spotkania prezentowali się przeciętnie, nie potrafiąc znaleźć sposobu na świetnie funkcjonującą defensywę drużyny Slavena Bilicia.

Lukę udało im się znaleźć dopiero w 88. minucie, kiedy to po świetnym podaniu Cesca Fabregasa w stuprocentowej sytuacji znaleźli się Andres Iniesta i Jesus Navas. Bezradny Pletikosa w nierównym pojedynku jeden na dwóch musiał skapitulować po strzale piłkarza Sevilli.

Chorwaci mieli swoje szanse, ale nie potrafili ich wykorzystać, dlatego też kończą swój udział w EURO 2012 już na fazie grupowej.

Włochy - Irlandia 2:0 (1:0)

Gole: Antonio Cassano (35. minuta), Mario Balotelli (90. minuta)

W Poznaniu Włosi nie pozostawili Irlandczykom żadnych złudzeń. Azzurri dominowali od pierwszego do ostatniego gwizdka i zasłużenie zdobyli 3 punkty, a co za tym idzie także awans do ćwierćfinału. Gole dla drużyny z Połwypsu Apenińskiego strzelali Antonio Cassano i wprowadzony w drugiej połowie Mario Balotelli.

Piłkarzom z "Zielonej Wyspy" nie można było odmówić chęci, lecz sama ambicja okazała się niewystarczająca do nawiązania równej walki z Włochami.