SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty 11 medalistów z Pekinu było na DOPINGU! Polak dostanie krążek?

11 medalistów z Pekinu było na DOPINGU! Polak dostanie krążek?

24.08.2016, godz. 20:36
Marcin Dołęga
Marcin Dołęga foto: x-news

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów ujawniła listę aż 11 medalistów, którzy stosowali doping. Znalazł się na niej m.in. bezpośredni rywal Marcina Dołęgi, Rosjanin Dmitrij Łapikow. Osiem lat temu w Pekinie zdobył brąz, lecz w związku z tym, że wykryto u niego niedozwolone środki krążek może powędrować do Polaka, który przegrał go przez... niższą wagę.

W pobranej próbce u Rosjanina został wykryty środek anaboliczny o nazwie Dehydrochlormethyltestosterone. Na razie Dmitrij Łapkow został zawieszony przez Międzynarodową Federację Podnoszenia Ciężarów, ale okazuje się, że konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze. Zawodnik prawdopodobnie pożegna się z brązowym medalem wywalczonym na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w kategorii do 105 kilogramów i powędruje on do Marcina Dołęgi!

Polak zajął czwarte miejsce i mimo wszystko, że osiągnął identyczny rezultat, jak jego przeciwnik, to przegrał z nim, ponieważ był cięższy o 0,07 kg. Jednak to nie wszystko, bo olimpijskie złoto może stracić Ilja Iljin, który już wcześniej został przyłapany na dopingu, a jego miejsce może zająć Szymon Kołecki. Kilka dni temu w trakcie IO w Rio de Janeiro na stosowaniu niedozwolonych środków zostali przyłapani bracia Adrian i Tomasz Zielińscy.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: