SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Adam Korol o stadionie Skry: Trzeba się zastanowić, czy go remontować, czy... [WIDEO]

Adam Korol o stadionie Skry: Trzeba się zastanowić, czy go remontować, czy... [WIDEO]

24.08.2016, godz. 14:45
Adam Korol
Adam Korol foto: Twitter

Anita Włodarczyk podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal w konkursie rzutu młotem kobiet oraz ustanowiła rekord świata. Po tym sukcesie media obiegły zdjęcia stadionu i sal, na których trenuje nasza mistrzyni. - Zgadzam się z nią w 100 %, że ten stadion nie powinien tak wyglądać i miasto musi coś z tym zrobić - mówi przed kamerą "SuperExpress.tv" Adam Korol, mistrz olimpijski z Pekinu, a także były minister sportu.

Źródło: Michał Kozłowski

- Ćwiczę tutaj, bo przyzwyczaiłam się do obskurnej i śmierdzącej siłowni. Zagryzam zęby i trenuję. Jestem w tym klubie od roku 2009 i chcę być nadal. Zostałam w tym roku, bo miasto płaci mi wynagrodzenie. Nie wiem, jak będzie w przyszłym. Prezes klubu i mój trener Krzysztof Kaliszewski dał miastu 30 dni na decyzję w sprawie dzierżawy terenu na kolejnych 30 lat - mówi Anita Włodarczyk o obiekcie, który wygląda w fatalnym stanie. O sprawie zrobiło się głośno i zainteresowały się nią nawet zagraniczne media. Głos w tej sprawie zabrał również mistrz olimpijski z Pekinu oraz minister sportu w rządzie Ewy Kopacz.

- Rzeczywiście ten stadion wygląda ohydnie, bardzo źle, ale proszę mi wierzyć, że Anita ma tam stadion boczny, gdzie może się przygotowywać, a jak sama przyznaje większość roku trenuje w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Tam ma doskonałe warunki, swój pokój, rzutnię, która jest do jej dyspozycji, trenuje dużo za granicą. Jednak zgadzam się z nią w 100 %, że ten stadion nie powinien tak wyglądać i miasto musi coś z tym zrobić. Tylko teraz jest pytanie, czy warto go remonotwać, czy lepiej wybudować nowy obiekt. Trzeba policzyć wszystkie koszty i się zastanowić - mówi Adam Korol.

autor: Michał Kozłowski zobacz inne artykuły tego autora
Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: