SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Anna Lewandowska wspiera chorą na raka koleżankę [ZDJĘCIA]

Anna Lewandowska wspiera chorą na raka koleżankę [ZDJĘCIA]

10.10.2016, godz. 07:58
Lewandowska wspiera chorą na raka koleżankę
foto:

Beata Welfle (31 l.), mistrzyni Polski w karate, jest chora na raka i potrzebuje pomocy. Koleżance, również finansowo, pomaga Anna Lewandowska (28 l.). I prosi, by kibice sportu poszli jej śladem.

Beata zmaga się z glejakiem mózgu. Żonę Jacka i mamę Juliana może uratować niekonwencjonalna terapia w niemieckiej klinice w Rheine. Jest ona jednak bardzo kosztowna. Leczenie Beaty finansuje również Anna Lewandowska.

- Wszyscy wspieramy Beatkę, nie wyobrażamy sobie, że mogłoby nas nie być przy niej teraz, kiedy najbardziej nas potrzebuje. Wierzymy, że uda się Beatce wrócić do zdrowia, do synka Julianka, że znów będzie cieszyć się różowym kolorem, który uwielbia. Że różowe i kolorowe dni wrócą do Beatki i jej najbliższych - mówi "Super Expressowi" Anna Lewandowska.

Pierwsze objawy choroby pojawiły się u Beaty w 2007 roku - podczas jednego z treningów miała atak padaczki. Przeprowadzono badania, które wykazały glejaka anaplastycznego o złośliwości III stopnia. Rozpoczęto radio- i chemioterapię. To i hart ducha Beaty sprawiły, że wróciła na studia, a także zaczęła odnosić sportowe sukcesy - zajęła trzecie miejsce w MP w karate. Niestety, w ubiegłym roku choroba wróciła, a guz się rozwinął. Jedyna szansa dla niej to terapia w Niemczech.

autor: Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: