Bartłomiej Bonk, Londyn 2012

Bartłomiej Bonk mistrzem Europy! Arkadiusz Michalski trzeci [WIDEO]

2015-04-18 21:31

Bartłomiej Bonk złotym medalistą mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów! Polski zawodnik na zawodach w Gruzji osiągnął - w kategorii do 105 kilogramów - w dwuboju wynik 408 kilogramów i o dziewięć wyprzedził Mołdawianina Andriana Zbirnea oraz drugiego reprezentanta biało-czerwonych - Arkadiusza Michalskiego!

Bonk ustawił sobie zawody już w rwaniu. Wygrał je, unosząc do góry sztangę o masie 185 kilogramów. Jedynym, który próbował z nim walczyć, był Rosjanin Giennadij Muratow, ale w jego przypadku podobny ciężar okazał się zdecydowanie za duży. Podrzut miał już być więc formalnością. W słabszej - przynajmniej teoretycznie -  dla siebie konkurencji Polak dźwignął jednak 223 kilogramy i przegrał tylko z jednym zawodnikiem.

Mayweather - Pacquiao: Organizatorzy nie sprzedadzą biletów na walkę?

Z absolutnie rewelacyjnym Arkadiuszem Michalskim. Polak zaczął słabiutko - tylko 172 kilogramy w rwaniu - ale w podrzucie przeszedł samego siebie. 216 w pierwszej próbie oraz 229 kilogramów w drugiej dało mu miejsce na podium. Najniższym, choć z Mołdawianinem Andrianem Zbirneą przegrał tylko masą ciała.

Gratulujemy. To absolutnie historyczny sukces Polaków. Na jednych zawodach nasi reprezentanci sięgnęli po... pięć medali. Bonk zdobył złoto, Michalski brąz, a pierwszy dodatkowo zainkasował małe złoto i srebro za rwanie oraz podrzut, a Michalski złoto za podrzut. Pełna dominacja biało-czerwonych.