Tim Wellens

Autor: East News Tim Wellens

Tour de Pologne: Belg Tim Wellens wygrał 73. edycję wyścigu. Kwiatkowski daleko

2016-07-18 23:04

73. edycję Tour de Pologne wygrał belgijski kolarz z ekipy Lotto Soudal - Tim Wellens. Swój triumf przypieczętował w poniedziałek w Krakowie, na ostatnim etapie wyścigu dookoła Polski. Jazdę indywidualną na czas wygrał Brytyjczyk Alex Dowsett. Jak w całym TdP spisali się Polacy?

Najlepszym polskim kolarzem podczas 73. Tour de Pologne był Paweł Cieślik (Verva Activejet). Ukończył on wyścig na 19. miejscu. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) był 30. Nasi kibice gorąco liczyli na dobrą postawę mistrza świata z 2014 roku Michała Kwiatkowskiego (Sky), ale ten od początku sezonu nie może znaleźć formy, a po ostatnim etapie jeszcze bardziej spadł w klasyfikacji. TdP ukończył na 34. pozycji.

Choć Wellens nie wygrał jazdy indywidualnej na czas z metą w Krakowie, to i tak z ogromną przewagę wygrał cały wyścig. Na podium towarzyszyli mu Włosi: Fabio Felline (Trek-Segafredo) oraz Alberto Bettiol (Cannondale).