SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Adrian Tekliński mistrzem świata w kolarstwie torowym!

Adrian Tekliński mistrzem świata w kolarstwie torowym!

13.04.2017, godz. 15:25
Adrian Tekliński
Adrian Tekliński foto: EAST NEWS

Adrian Tekliński wywalczył złoty medal na mistrzostwach świata w kolarstwie torowym w Hongkongu! Polak był najlepszy w konkurencji scratch (wyścig na 15 km ze startu wspólnego). To jego największy sukces w karierze.

Adrian Tekliński miał już medale mistrzostw Europy, ale po raz pierwszy w karierze udało mu się wywalczyć złoto na mistrzostwach świata. Nasz kolarz zaatakował przed ostatnim kilometrem i dojechał do kreski na pierwszym miejscu. Na mecie przyznał, że był już skrajnie wyczerpany. - Cztery ostatnie rundy były jakimś koszmarem, ale myślałem tylko o dojechaniu na czele i tęczowej koszulce – opowiadał Tekliński po wyścigu.

- To najszczęśliwszy dzień w moim życiu. To już tyle lat startów, próbowałem wielu specjalności na torze i marzyłem, by odnieść kiedyś taki sukces. Wreszcie się udało. Jestem tak szczęśliwy, że będę spał w koszulce mistrza świata – zadeklarował triumfator, który wyprzedził Niemca Lissa i Brytyjczyka Lathama.

To nie pierwszy sukces Polaka w scratchu. W 2016 r. Tekliński zdobył we Francji srebrny medal ME. Rok wcześniej był trzeci podczas europejskiego czempionatu w Szwajcarii.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: