SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Brytyjski kolarz zmienia dyscyplinę. Będzie... skoczkiem narciarskim!

Brytyjski kolarz zmienia dyscyplinę. Będzie... skoczkiem narciarskim!

04.01.2017, godz. 11:44
Bradley Wiggins, kolarstwo
foto: EAST NEWS

Bradley Wiggins zaszokował wszystkich Brytyjczyków! Legendarny już kolarz z Wysp postanowił zamienić rower na narty. Pierwszy brytyjski triumfator Tour de France zgodził się na ofertę od jednego z producentów telewizyjnych i weźmie udział w nowym programie, w którym będzie rywalizował z innymi gwiazdami na skoczni.

Kilka dni temu Bradley Wiggins zdecydował o zakończeniu sportowej kariery. Jazda na rowerze przyniosła mu wiele wyróżnień. Najważniejszym pozostaje tytuł szlachecki nadany kolarzowi przez królową Elżbietę II. Najważniejsza osoba w Wielkiej Brytanii uznała, że sportowiec zasłużył sobie na to zwycięstwem w Tour de France w 2012 roku oraz kilka miesięcy później w jeździe indywidualnej na czas na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Po sukcesach na szosie postanowił przenieść się do rywalizacji torowej. W zamkniętej przestrzeni również święcił sukcesy. Wiggins pozostaje jedynym kolarzem, który może poszczycić się złotymi medalami mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich zarówno w kolarstwie torowym, jak i szosowym. Po zakończeniu rowerowej kariery postanowił nie rozstawać się ze sportem. Tym razem weźmie udział w programie telewizyjnym na Wyspach, w którym gwiazdy będą... skakać na nartach.

- Jazda na nartach jest moją wielką pasją. To, jak również nazwiska innych uczestników, przekonało mnie do wzięcia udziału w programie. To będzie dla mnie wyzwanie sportowe. Chcę zwyciężyć. Tylko nie traktujcie mnie jak celebrytę - powiedział 36-latek. Oprócz niego w show wezmą udział między innymi były piłkarz reprezentacji Anglii Robbie Fowler oraz rugbista Jason Robinson.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: