SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Czesław Lang: Michał Kwiatkowski jest przetrenowany. Oby pozbierał się do Rio [WIDEO]

Czesław Lang: Michał Kwiatkowski jest przetrenowany. Oby pozbierał się do Rio [WIDEO]

27.07.2016, godz. 14:15

Polscy kibice zastanawiają się, jak wypadną na igrzyskach olimpijskich Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. O formę tego pierwszego spokojny jest Czesław Lang, który przekonuje, że udział w tegorocznym Tour de France nie zaszkodzi kolarzowi. Natomiast drugi jego zdaniem jest przetrenowany i liczy na to, że jeszcze pozbiera się do Rio. Zobaczcie materiał WIDEO.

Czy udział w tegorocznym Tour de France nie przeszkodzi Rafałowi Majce w dobrym występie podczas igrzysk olimpijskich Rio 2016? - Weźmy przykład, kiedy wygrywał Tour de Pologne. Przejechał Giro d'Italia, Tour de France i wygrał w cuglach TdP. Może to powtórzyć i życzymy mu tego, bo pokazuje świetną klasę. Był juz kilka razy na podium, koszulka najlepszego górala. To jest takie upewnienie, że jest się dobrym. Myślę, że będzie w dobrej formie na Rio, bo ta trasa jest wymagająca - mówi Czesław Lang przed kamerą "SuperExpress.tv".

Dyrektor Generalny Tour de Pologne skomentował również szanse na sukces w Brazylii Michała Kwiatkowskiego. - Dochodzi do formy. Tylko on miał problem, bo się przetrenował, za mocno wystartował i nie może złapać szczytu, ale trzymamy za niego kciuki, bo już ładnie pojechał na 3. etapie TdP. Mam nadzieję, że do igrzysk olimpijskich się jeszcze pozbiera, że wypocznie i wystartuje w dobrej formie, a jest to zawodnik, który ma wielką klasę - dodaje.

autor: Michał Kozłowski zobacz inne artykuły tego autora
Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: