SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Czesław Lang o polskich kolarzach w Rio: Muszą mieć swój dzień, wówczas będzie sukces [WIDEO]

Czesław Lang o polskich kolarzach w Rio: Muszą mieć swój dzień, wówczas będzie sukces [WIDEO]

26.07.2016, godz. 14:02

W piątek 5 września w Rio de Janeiro rozpoczną się igrzyska olimpijskie. Polskie kolarstwo w Brazylii reprezentować będą m.in. Rafał Majka, Michał Kwiatkowski czy Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Niewiadoma. O szansach medalowych naszych zawodników przed kamerą "SuperExpress.tv" opowiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu Tour de Pologne i srebrny medalista olimpijski z Moskwy.

- Dochowaliśmy się fantastycznego pokolenia zawodników - Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Przemysław Bodnar, Michał Gołaś. Oni na co dzień startują w ekstraklasie i tam odnoszą sukcesy i tutaj są wielkie szanse. Jednak wyścig olimpijski jest bardzo specyficzny. Wiadomo, że jak się jedzie w Tour de France, Tour de Pologne to jest duży zespół, zawsze można pomagać liderowi. Natomiast tutaj startuje 4-5 kolarzy i nie ma aż takiego dużego wsparcia w drużynie - powiedział Czesław Lang w rozmowie z dziennikarzem "SuperExpress.tv".

Dyrektor Generalny Tour de Pologne, który w 1980 roku wywalczył srebrny medal w Moskwie podzielił się swoją refleksą na temat tamtego startu. - Pamiętam swoje igrzyska olimpijskie. Wstałem, zjadłem śniadanie, wystartowałem i w ogóle nie czułem żadnego zmęczenia. Widziałem wszystko, miałem swój dzień, że mogłem góry przenosić i tak tez trzeba celować z tą formą, ze szczęściem, żeby trafić taki dzień i wtedy naprawdę będzie sukces - dodał. Jakie szanse na medal w Rio mają takie zawodniczki jak Maja Włoszczowska i Katarzyna Niewiadoma? Zapraszamy do obejrzenia całego materiału.

autor: Michał Kozłowski zobacz inne artykuły tego autora
Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: