SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Giro d'Italia 2017. Startuje setna edycja wyścigu dookoła Włoch!

Giro d'Italia 2017. Startuje setna edycja wyścigu dookoła Włoch!

04.05.2017, godz. 19:55
Giro dItalia
Giro d'Italia foto: EAST NEWS

Trzy tygodnie morderczej walki. 200 kolarzy z 22 ekip. Ponad 3612 kilometrów do przejechania podczas 21. etapów. Dziś już po raz setny startuje Giro d’Italia. Szkoda, że na starcie zabraknie największych polskich gwiazd Rafała Majki (28 l., Bora-Hansgrohe) i Michała Kwiatkowskiego (27 l., Sky), którzy zrezygnowali ze startu we Włoszech na rzecz udziału w lipcowym Tour de France.

W tym roku honoru biało-czerwonych barw podczas Giro będą bronić Michał Gołaś (33 l., Sky), Tomasz Marczyński (33 l., Lotto Soudal) oraz Maciej Paterski (31 l.), Marcin Białobłocki (34 l.). i Łukasz Owsian (27 l.) z CCC Sprandi Polkowice. - Jedziemy by wygrać etap. Mniejsze znaczenie ma klasyfikacja generalna, choć wiadomo, że byłoby świetnie znaleźć się w czołówce. Czecha Jana Hirta stać na miejsce w pierwszej dwudziestce – twierdzi dyrektor sportowy CCC Sprandi Piotr Wadecki (44 l.).

Marczyński u Belgów z Lotto i Gołaś w brytyjskim Sky będą pełnić rolę pomocników i ochroniarzy największych gwiazd. – To mój czwarty start w Giro. Mamy bardzo mocną ekipę z Geraintem Thomasem i Mikelem Landą na czele. Chcemy wygrać generalkę – zapowiada Gołaś. Oczy i nadzieje całej Italii skierowane są na ubiegłorocznego zwycięzcę Vicenzo Nibalego (33 l., Bahrain-Merida). Dla „Rekina z Mesiny” arabscy szefowie teamu przygotowali specjalne rowery w złotym kolorze.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: