SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Ile zarabia Maja Włoszczowska? Polka zdradziła kwotę

Ile zarabia Maja Włoszczowska? Polka zdradziła kwotę

19.04.2017, godz. 10:39
Maja Włoszczowska, Rio 2016
Maja Włoszczowska podczas igrzysk olimpijskich w Rio 2016 foto: Super Express

Maja Włoszczowska to jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek. Kolarka górska dawała fanom znad Wisły radość między innymi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w zeszłym roku, na których zdobyła srebrny medal. Wiemy ile zarobiła zawodniczka za ten sukces.

Maja Włoszczowska gościła w programie Kuby Wojewódzkiego. Prowadzący audycję TVN dziennikarz spytał kolarkę otwarcie o zarobki. 33-latka nie zamierzała wiele ukrywać. - Dostajesz nagrodę od Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro było to osiemdziesiąt tysięcy złotych - zdradziła Włoszczowska. Prowadzący wydawał się zaskoczony tą kwotą i sprawiał wrażenie, jakby spodziewał się większych zarobków wicemistrzyni olimpijskiej z Brazylii i Pekinu w 2008 roku.

Oczywiście, nagroda od PKOl to tylko część zarobków kolarki. Ona sama nie chciała powiedzieć ile zarabia w teamie, dla którego jeździ, tłumacząc to tajemnicą zawodową. Wiadomo jednak ile dostaje za poszczególne triumfy. - Dla przykładu za zwycięstwo w Pucharze Świata zarabiam trzy tysiące euro - wyjaśniła.

Do gaży zawodniczki należy jeszcze dodać kontrakty reklamowe. Sponsorzy lgną do niej, ponieważ od lat jest gwarancją sukcesów. Maja Włoszczowska oprócz dwóch srebrnych medali igrzysk olimpijskich wygrywała między innymi mistrzostwa świata i Europy. Została także odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Krzyżem Zasługi.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: