SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Kolejny makabryczny wypadek w kolarstwie. Kolarz walczy o życie

Kolejny makabryczny wypadek w kolarstwie. Kolarz walczy o życie

29.04.2017, godz. 15:06
Tour de Pologne, kolarstwo
Tour de Pologne foto: Super Express

Kolarstwo dalekie jest od miana bezpiecznego sportu. Nie tak dawno w mediach zawrzało po tragicznym wypadku Michele Scarponiego, który zginął po zderzeniu z ciężarówką, a już jest nowy gorący temat. Chad Young, amerykański kolarz, na piątym etapie wyścigu Tour of the Gila doznał poważnego urazu głowy i jego stan określany jest jako krytyczny.

Young to ledwie 21-letni chłopak. Przebywa na oddziale intensywnej terapii w szpitalu Arizonie. Jak wspominają lekarze, nadziei na wyzdrowienie nie ma żadnej. Jest nieprzytomny, doznał rozległego urazu głowy, zapewne nigdy nie wróci do choćby częściowej sprawności. O samodzielnym życiu nie wspominając. Zespół zawodnika poinformował, że nie będzie przekazywał do mediów żadnych komunikatów dotyczących stanu zdrowia zawodnika: - W Axeon Hagens Berman szanujemy prośbę rodziny i chcemy przekazać im swoje wsparcie i wesprzeć ich modlitwą.

To kolejny tragiczny wypadek w kolarstwie. Niedawno pożegnano Michele Scarponiego, jednego z czołowych kolarzy świata, który zginął po zderzeniu z ciężarówką w swojej rodzinnej miejscowości. Trenował. Jechał na rowerze. Co mogło mu się stać?

Jak się okazuje, sporo. Kolarstwo, tak promowane w mediach jako przykład zdrowej aktywności, okazuje się sportem skrajnie niebezpiecznym. Dwa koła, kierownica, kask i prędkości, za które na większości dróg można zostać ukaranym mandatem za zbyt szybką jazdę. Ilu sportowców musi zginąć, ilu wylądować w stanie krytycznym w szpitalu, by ktoś wreszcie dostrzegł ten problem i wzorem innych dyscyplin, zapewnił sportowcom odpowiednie bezpieczeństwo?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: