SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Michał Kwiatkowski Show! Fantastyczna jazda Polaka, eksperci są zachwyceni. "Jest MVP wyścigu"

Michał Kwiatkowski Show! Fantastyczna jazda Polaka, eksperci są zachwyceni. "Jest MVP wyścigu"

21.07.2017, godz. 09:53
Michał Kwiatkowski, Rafał Majka,Rafał Majka, wypadek, rany
Michał Kwiatkowski i Rafał Majka podczas 9 etapu Tour de France 2017. Na 70. kilometrze tego etapu Rafał Majka uczestniczył w kraksie i dalszą cześć trasy musiał pokonywać mocno poturbowany. foto: EAST NEWS

Czwartkowy etap Wielkiej Pętli był popisem polskiego cyklisty Michała Kwiatkowskiego. 27-letni zawodnik szalał na swoim rowerze, zostawił w tyle rywali i bardzo mocno przyczynił się do sukcesu swojego lidera, Christophera Froome'a, któremu do zwycięstwa w całym Tour de France brakuje niewiele.

Czwartkowy etap zawierał morderczy podjazd pod wzniesienie Izoard. Ten położony na wysokości 2360 metrów n. p. m. może wycieńczyć każdego kolarza. Nie przestraszył się jednak giganta Michał Kwiatkowski i pojechał znakomicie, choć "góralem" nie jest. Z tyłu zostawił faworytów Fabio Aru i Nairo Quintanę, a do góry ciągnął swojego lidera Christophera Fromme'a, na którego Kwiatkowski pracuje podczas całej edycji Tour de France.

Polak jechał jak w transie. W pewnym momencie wyrzucił do rowu swoje okulary. Gdy wykonał już zadanie i zobaczył, że może oddać prowadzenie, po prostu się zatrzymał. W dużej mierze dzięki niemu Froome dojechał na metę jako czwarty i właściwie zapewnił sobie zwycięstwo w całym TdF. Kwiatkowski dojechał na 62. miejscu, a w ogólnej klasyfikacji jest 58. Jego pozycja zdecydowanie nie odzwierciedla pracy, jaką wykonuje w tym wyścigu Polak.

Doceniają go za to eksperci. Duński komentator Brian Nyygard nazwał Kwiatkowskiego "MVP całego wyścigu". Pochwał polskiemu zawodnikowi nie szczędzili także inni. - Absolutna maszyna! Co za jazda! - zachwycali się 27-latkiem.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: