SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Michał Kwiatkowski wielkim człowiekiem jest i basta. Tym razem pomógł liderowi TdF

Michał Kwiatkowski wielkim człowiekiem jest i basta. Tym razem pomógł liderowi TdF

18.07.2017, godz. 10:04
Michał Kwiatkowski, Rafał Majka,Rafał Majka, wypadek, rany
Michał Kwiatkowski i Rafał Majka podczas 9 etapu Tour de France 2017. Na 70. kilometrze tego etapu Rafał Majka uczestniczył w kraksie i dalszą cześć trasy musiał pokonywać mocno poturbowany. foto: EAST NEWS

Michał Kwiatkowski po raz kolejny podczas tegorocznego Tour de France dał się poznać jako wielki człowiek. Polski kolarz na dziewiątym etapie pomógł dojechać do mety obolałemu Rafałowi Majce. Na piętnastym odcinku "Wielkiej Pętli" udzielił wsparcia Chrisowi Froome'owi. Brytyjski lider wyścigu potrzebował nowego koła w swoim rowerze, więc... "Kwiatek" oddał mu swoje.

Michał Kwiatkowski na piętnastym etapie Tour de France trzymał się blisko Chrisa Froome'a. Brytyjczyk jest liderem ekipy Sky, w której jeździ "Kwiatek" oraz dotychczas najlepszym kolarzem całej tegorocznej "Wielkiej Pętli". Trzeba przyznać, że podczas niedzielnego ścigania miał sporo szczęścia, że to właśnie Polak mocno go wspierał. W pewnym momencie lider musiał bowiem zmienić koło w swoim rowerze. Kwiatkowski nie myślał długo i zrobił wszystko, by pomóc koledze. Nie dość, że oddał mu swoje koło, to jeszcze pomógł je zamontować!

Tour de France: Kontrowersyjne stroje teamu Michała Kwiatkowskiego. Rywale oskarżają o oszustwo

Nasz zawodnik tym samym poświęcił swoją pozycję na rzecz partnera z zespołu. Froome mógł bowiem błyskawicznie ruszyć w dalszą trasę, podczas gdy Michał Kwiatkowski czekał na wóz techniczny. Choć do mety dojechał ze sporą stratą, to po raz kolejny zaskarbił sobie sympatię widowni. Po raz pierwszy zrobił to na dziewiątym etapie, gdy dał z siebie wszystko, by pomóc obolałemu Rafałowi Majce dojechać do mety. Co prawda później medalista igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro wycofał się z dalszego ścigania, ale obrazki ze współpracy dwóch Polaków obiegły cały świat.

Tour de France: Rafał Majka pokazał moc, ale przegrał z bólem [ZDJĘCIA]

Na piętnastym etapie Tour de France 2017 najszybszy był Bauke Mollema. Mimo problemów, Froome utrzymał pozycję lidera "Wielkiej Pętli". Brytyjski kolarz wyprzedza Fabio Aru z Astany o osiemnaście sekund oraz Romaina Bardeta z AG2R o dwadzieścia trzy sekundy. W poniedziałek kolarze będą mieli czas na odpoczynek. Kolejny etap już we wtorek. Peleton ruszy z Le Puy En-Velay ku Romans Sur-Isere. Odcinek będzie liczył sto sześćdziesiąt pięć kilometrów.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: