Michał Kwiatkowski

Autor: Eastnews Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski wygrał E3 Harelbeke! Sagan nie wytrzymał tempa na finiszu

2016-03-25 19:12

Michał Kwiatkowski zrobił sobie i nam, kibicom, wspaniały prezent na święta! Polski kolarz wygrał wyścig E3 Harelbeke, prestiżową imprezę wchodzącą w skład cyklu UCI World Tour. Polak zrobił to w fenomenalnym stylu, na finiszu wygrywając z absolutnie najlepszym sprinterem świata, Słowakiem Peterem Saganem!

Kwiatkowski i Sagan uciekli szybko. Już trzydzieści kilometrów przed metą. Współpraca między panami na dystansie 206 kilometrów układała się znakomicie. Szybko zdobyli przewagę i stało się jasne, że o zwycięstwo powalczą między sobą. Nerwowy pojedynek wygrał Kwiatkowski, który nadepnął mocniej na pedały 250 metrów przed metą. Sagan, król sprintów podczas Tour de France, zwycięzca wyścigu E3 Harelbeke w 2014 roku, tylko spojrzał na odjeżdżającego zawodnika grupy Sky.

Roger Federer doznał nietypowej kontuzji: Kąpał dzieci i coś "chrupnęło"

Peleton stracił do dwójki zwycięzców ponad 10 sekund. Trzecie miejsce zajął ostatecznie Ian Stannard, a na czwartym - i tu warto wspomnieć - Fabian Cancellara. Były mistrz świata osiągnął podobny rezultat mimo faktu, że w pewnym momencie zmagać się musiał z awarią roweru. Szwajcar to zresztą jeden z najlepszych zawodników belgijskiego wyścigu w historii. Triumfował bowiem w nim trzykrotnie i w tym względzie lepsi od niego są tylko Tom Boonen oraz Rik Van Looy.

Kwiatkowski tymczasem wygrał pierwszy wyścig od zeszłego roku, gdy triumfował w Amstel Gold Race.