SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Michał Kwiatkowski zwycięzcą prestiżowego wyścigu. Fantastyczny finisz Polaka

Michał Kwiatkowski zwycięzcą prestiżowego wyścigu. Fantastyczny finisz Polaka

18.03.2017, godz. 19:07
Michał Kwiatkowski walczy w Tour de Pologne
foto: EAST NEWS

Michał Kwiatkowski został zwycięzcą 108. edycji wyścigu Mediolan – San Remo. Polski kolarz zachował siły na ostanie metry i popisał się znakomitym finiszem, na którym wyprzedził mistrza świata – Petera Sagana. Warto zobaczyć ten ekscytujący moment. Niżej umieszczamy nagranie fenomenalnej postawy Polaka.

 

Wyścig Mediola – San Reno to jeden z najbardziej prestiżowych i uznanych kolarskich rajdów we Włoszech. Słynny klasyk zaliczany jest do UCI World Tour, a zwycięska dla Kwiatkowskiego edycja była już 108. w historii. Sobotni wyścig jednodniowy należał do trójki kolarzy. W gronie uciekinierów znaleźli się Peter Sagan, Julian Alaphilippe i właśnie Polak Michał Kwiatkowski. Kilkunastosekundowa przewaga nad peletonem pozwoliła im rozegrać między sobą ostateczną walkę.

Na kilometr przed metą mocniej ruszył Peter Sagan, ale dorównywał mu Kwiatkowski. Polak zostawił sobie siły na finisz i przycisnął tuż przed metą. Ostatecznie to on  przekroczył linię mety jako pierwszy i minimalnie pokonał Słowaka. Trzeci był Alaphillipe. Warto zaznaczyć, że sporą pracę na rzecz Kwiatkowskiego wykonał Łukasz Wiśniowski i ten sukces nie byłby możliwy bez jego wkładu.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: