Michał Kwiatkowski

Autor: East News Michał Kwiatkowski

Mistrzostwa świata w kolarstwie: Michał Kwiatkowski srebrny w drużynie!

2015-09-21 10:59

Michał Kwiatkowski  (25. l.) jadący w grupie Etixx – QuickStep zdobył srebrny medal rozgrywanych w amerykańskim Richmond mistrzostwach świata w kolarstwie.  Drużyna Polaka zajęła drugie miejsce w jeździe na czas. Złoto sprzed roku obronił team gospodarzy – BMC Racing. Trzeci był zespół Movistaru.

Dla „Kwiatka” to trzeci medal światowego czempionatu. W 2013 we Florencji z Ettix wywalczył drużynowe złoto, a w 2014 roku w hiszpańskiej Ponferradinie po zwycięstwie w rywalizacji indywidualnej zdobył tęczową koszulkę dla najlepszego kolarza świata.

Rafał Majka: tak się bawi polski KRÓL GÓR! ZDJĘCIA

W niedzielę kolarze ścigali się na dystansie 38,8 km. Grupa Tinkoff – Saxo z Maciejem Bodnarem (31 l.) w składzie z powodu kraksy  do mety dotarła z najgorszym czasem w stawce 27 drużyn. W rosyjskiej ekipie zabrakło trzeciego zawodnika ostatniej Vuelta a Espana – Rafała Majki (26 l.), który przygotowuje się do niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego.