SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo NIE ŻYJE zwycięzca Giro d'Italia 2011! Michele Scarponi WPADŁ POD CIĘŻARÓWKĘ

NIE ŻYJE zwycięzca Giro d'Italia 2011! Michele Scarponi WPADŁ POD CIĘŻARÓWKĘ

22.04.2017, godz. 13:52
Michele Scarponi NIE ŻYJE
foto: Eastnews

Tragiczna informacja z Włoch. Nie żyje Michele Scarponi, triumfator Giro d'Italia z 2011 roku, lider teamu Astana. 37-letni kolarz zginął w wypadku drogowym w swojej rodzinnej miejscowości Filottrano. Osierocił dwójkę dzieci.

Scarponi jeszcze w zeszłym tygodniu ścigał się w wyścigu Tour de Alps. W poniedziałek, po wygraniu otwierającego etapu, był nawet liderem. 10 godzin przed tragedią wrzucił do sieci zdjęcie z synami. Był już w domu. Razem z ukochanymi osobami świętował udany start i rozpoczął przygotowania do kolejnego. Podczas tegorocznego Giro - wobec kontuzji Fabio Aru - to on miał być liderem Astany. W sobotę trenował jak zwykle. Na trasie, w rodzinnym Filottrano, zderzył się jednak z ciężarówką. Taką informację przekazali przynajmniej dziennikarze "La Gazzetta dello Sport". Po 37-latka przyleciał helikopter, ale kolarza nie udało się uratować.

Dla Scarponiego najlepszym sezonem był rok 2011. Wygrał wówczas Giro d'Italia czy wyścig dookoła Katalonii. W obu przypadkach na mecie okazywał się wolniejszy od Alberto Contadora, ale Hiszpan zdyskwalifikowany został później za doping. W 2007 roku również on wpadł podczas kontroli. Za nawiązanie współpracy z organami ścigania, mógł jednak szybciej wrócić na trasę.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: