SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty kolarstwo Nieuważny pieszy wszedł pod koła... peletonu kolarskiego. Wielka kraksa! [WIDEO]

Nieuważny pieszy wszedł pod koła... peletonu kolarskiego. Wielka kraksa! [WIDEO]

20.07.2016, godz. 12:14
Kolarski wyścig w Qinghai
foto: EAST NEWS

Podczas wyścigu kolarskiego w chińskiej prowincji Qinghai na 2 kilometry przed metą doszło do wielkiej kraksy, w wyniku której rannych zostało kilku zawodników. Spowodował ją... nieuważny pieszy, który chciał przejść przez ulicę, ale nie zauważył nadjeżdżającego z wielką prędkością peletonu.

Kolarze jechali z bardzo dużą prędkością, bo końcówka wyścigu toczyła się na obszarze miejskim, a nie górskim. Poza tym do mety brakowało im zaledwie dwóch kilometrów, dlatego też każdy dawał z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy wynik. Ale gdy peleton przejeżdżał przez jedno ze skrzyżowań doszło do wielkiej kraksy!

Jak pokazały telewizyjne powtórki wywołał ją pieszy, który... przechodził przez pasy i nie zauważył wielkiej grupy pędzących kolarzy. W peletonie zadziałał element domina - zawodnicy wpadali na siebie i przewracali się, a wszystko przez jednego człowieka. Policja aresztowała sprawcę całego zdarzenia, który nie odniósł większych obrażeń, w przeciwieństwie do kolarzy, z których wielu trafiło do lokalnego szpitala. A poniżej znajdziecie wideo z tej kraksy!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: