SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Rafał Majka i Michał Kwiatkowski nie jadą na mistrzostwa świata!

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski nie jadą na mistrzostwa świata!

28.09.2016, godz. 14:24
Rafał Majka brązowym medalistą Io w Rio
Rafał Majka - brązowy medal (kolarstwo) foto: AP

Nasze największe gwiazdy kolarstwa - Rafał Majka i Michał Kwiatkowski - nie wystąpią na mistrzostwach świata w Katarze. Obaj zrezygnowali z udziału w imprezie, tłumacząc to słabą formą. Liderem reprezentacji Polski w wyścigu ze startu wspólnego będzie więc Maciej Paterski, który regularnie jeździ w grupie CCC Sprandi.

Rafał Majka już po zdobyciu brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro mówił, że prawdopodobnie odpuści start w mistrzostwach świata w Dausze. Kolarz wychowany w Zegartowicach tłumaczył, że płaska i wietrzna trasa w Katarze nie jest stworzona dla niego. Nic dziwnego, w końcu Majka to urodzony góral. Michał Kwiatkowski w dobrej formie należałby do grona faworytów imprezy. Potwierdził to w 2014 roku w Ponferradzie, gdzie zdobył tytuł najlepszego kolarza na świecie.

"Kwiatek" przyznał jednak, że jego dyspozycja nie jest zadowalająca. W rozmowie z portalem eurosport.onet.pl dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarstwa Andrzej Piątek tłumaczył Kwiatkowskiego tym, że za nim długi i ciężki sezon. W związku z absencją naszych dwóch najlepszych kolarzy na mistrzostwach świata liderem reprezentacji Polski w wyścigu ze startu wspólnego w Dausze będzie Maciej Paterski. Oprócz niego w Katarze zaprezentują się: Maciej Bodnar, Łukasz Wiśniowski, Karol Domagalski, Adrian Banaszek i Łukasz Owsian. W jeździe indywidualnej na czas zaprezentują się Bodnar i Marcin Białobłocki.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: