SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Rafał Majka liderem Bora-Hansgrohe na Vuelta Espana!

Rafał Majka liderem Bora-Hansgrohe na Vuelta Espana!

15.07.2017, godz. 19:50
Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Rafał Majka, wypadek, rany
Rafał Majka i Michał Kwiatkowski podczas 9 etapu Tour de France 2017. Na 70. kilometrze tego etapu Rafał Majka uczestniczył w kraksie i dalszą cześć trasy musiał pokonywać mocno poturbowany. foto: EAST NEWS

Rafał Majka powalczy jeszcze w tym roku o zwycięstwo w wielkim tourze! Po upadku na 9. etapie Tour de France, Polak wróci walki o zwycięstwo w rozpoczynającym się 19 sierpnia Wyścigu Dookoła Hiszpanii! Władze teamu właśnie potwierdziły zaskakujące doniesienia!

Vuelta Espana to trzeci, obok Tour de France oraz Giro d'Italia, wielki tour kolarskiego sezonu. Majka miał w Bora-Hansgrohe być liderem tylko we Francji. Potem czekał go odpoczynek. Okazało się jednak, że wobec problemów zdrowotnych Polaka, wcześniejszego zakończeniu TdF, władze teamu uznały, że start w kolejnym wyścigu Majce dobrze zrobi. Doniesienia te potwierdził już rzecznik zespołu Ralph Scherzer.

To spora niespodziana. Podczas Vuelty liderem teamu miał być Leopold Koenig.

Pytanie tylko, czy Polak zdąży się wyleczyć do 19 sierpnia. Jak sam wspomina, jest już w domu w Zegartowicach. Trenuje. Jeździ na rowerze. Czuje się dobrze. Wszystko po to, by nie stracić formy wypracowanej na lipiec. - Zależało mi, żeby szybko wrócić na siodełko - powiedział.

Cóż, trzymamy kciuki.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: