SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Rafał Majka pojeździ w nowej grupie! W Bora-Hansgrohe powalczy o najwyższe cele?

Rafał Majka pojeździ w nowej grupie! W Bora-Hansgrohe powalczy o najwyższe cele?

30.08.2016, godz. 15:21
Rafał Majka brązowym medalistą Io w Rio
Rafał Majka - brązowy medal (kolarstwo) foto: AP

Rafał Majka znalazł grupę, w której będzie się ścigał od sezonu 2017. Polak pojedzie w niemieckiej ekipie Bora-Hansgrohe. Razem z nim do nowego zespołu z teamu Tinkoff przejdzie Paweł Poljański. Szefowie Bora zapowiedzieli, że nasz "Król Gór" ma odrywać ważną rolę podczas największych wyścigów.

Rafał Majka to jedno z kilku wzmocnień zespołu Bora-Hansgrohe. Oprócz najlepszego górala tegorocznego Tour de France szeregi niemieckiego zespołu od przyszłego roku zasilą Paweł Poljański, Maciej Bodnar oraz Peter Sagan. Już teraz w ekipie jeździ inny Polak - Bartosz Huzarski. Nowy team wiąże z Majką bardzo poważne plany. - Polak będzie autorytetem dla młodszych zawodników. Jest już bardzo doświadczonym kolarzem - powiedział menedżer ekipy Ralph Denk.

- Zawsze mówiłem, że musimy wzmocnić nasz zespół z myślą o Wielkich Tourach. Podpisując kontrakt z Rafałem zapewniamy sobie kolarza, który jest w stanie kończyć najważniejsze wyścigi w pierwszej piątce. Majka będzie odgrywał ważną rolę podczas Giro d'Italia oraz Tour de France - dodał Denk.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: