SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport inne sporty kolarstwo Tour de France. ALE KARAMBOL! Lider wyścigu musiał biec do mety! [WIDEO]

Tour de France. ALE KARAMBOL! Lider wyścigu musiał biec do mety! [WIDEO]

15.07.2016, godz. 10:26
Chris Froome
Chris Froome foto: EAST NEWS

Chris Froome mógł stracić żółtą koszulkę lidera Tour de France w niecodziennych okolicznościach. Na końcówce czwartkowego etapu doszło do kraksy zawodników z motocyklem. Rower Brytyjczyka nie nadawał się do jazdy, a pomoc techniczna była daleko z tyłu. Musiał więc... biec do mety! Zobaczcie WIDEO.

Chris Froome walczył o to, aby jeszcze bardziej powiększyć swoją przewagę nad resztą stawki wyścigu i spokojnie zachować koszulkę lidera. Podczas skróconego etapu na podjeździe pod Mont Ventoux jechał świetnie, lecz na kilometr przed metą brał udział w kraksie! Motocykl telewizyjny nagle stanął w miejscu, prawdopodobnie przez wchodzących na trasę kibiców, a na niego wpadli rozpędzeni kolarze. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Rower Brytyjczyka nie nadawał się do dalszej jazdy. Nie mógł szybko otrzymać nowego jednośladu od swojej ekipy, gdyż ta była daleko z tyłu, a ciężko było się przedrzeć przez gęsty tłum. Co postanowił więc Froome? Biec!

Froome podbiegł kilkaset metrów w górę i czekał na samochód techniczny. Pierwszy rower zastępczy mu jednak nie pasował. Dopiero 500 metrów przed metą lider wyścigu dostał odpowiedni sprzęt i ruszył! Linię mety przekroczył już na rowerze. Z dużą stratą. Co na to sędziowie? Czy Brytyjczykowi dostało się za bieganie bez roweru? Długo myśleli, ale najświeższa publikacja klasyfikacji generalnej wszystko wyjaśnia. Froome wciąż liderem.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: