SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Polski kolarz pokazał przerażające zdjęcie po etapie Tour de France

Polski kolarz pokazał przerażające zdjęcie po etapie Tour de France

19.07.2017, godz. 06:37
Nogi Pawła Poljańskiego podczas Tour de France
Nogi Pawła Poljańskiego po 16. etapie Tour de France. foto: Instagram

Kolarstwo to sport niezwykle wyczerpujący. A legendarny wyścig Tour de France jest jedną z najbardziej morderczych imprez. Kolarze muszą się obawiać nie tylko niebezpiecznych kraks czy szalonych zjazdów, bo wyzwaniem dla nich jest samo pokonanie pojedynczego etapu. Co potwierdził Paweł Poljański, który wrzucił do sieci zdjęcie swoich nóg po przejechaniu 16. odcinka TdF. Robi wielkie wrażenie!

Poniedziałek 17 lipca był dla wszystkich kolarzy biorących udział w Tour de France dniem wolnym. Mogli nieco odpocząć po niezwykle wyczerpujących kilkunastu dniach (wyścig rozpoczął się 1 lipca) i zregenerować się przed dalszą częścią rywalizacji. Ale już we wtorek 18 lipca czekał ich kolejny morderczy etap - liczący 165 kilometrów odcinek z Le Puy-en-Velay do Romans-sur-Isere.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że TdF to mordercza impreza. I nie chodzi tylko o kraksy z udziałem wielu zawodników czy niebezpieczne zjazdy przy mało sprzyjających warunkach pogodowych. Samo przejechanie jednego etapu kosztuje każdego z kolarzy mnóstwo sił i jest wielkim wyzwaniem dla ich mięśni i kondycji. Co potwierdził Polak Paweł Poljański, który po 16. etapie wyścigu wrzucił do sieci szokujące zdjęcie... swoich nóg. To naprawdę robi wrażenie.

After sixteen stages I think my legs look little tired #tourdefrance

Post udostępniony przez Paweł Poljański (@p.poljanski) 18 Lip, 2017 o 10:04 PDT

- Po szesnastu etapach wydaje mi się, że moje nogi wyglądają na zmęczone - podpisał fotografię kolarz, który 16. odcinek TdF ukończył na 66. miejscu. Wygrał go Australijczyk Michael Matthews, a w czołowej "10" uplasował się Polak Maciej Bodnar, który był 9.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: