SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Tour de France: Fatalny wypadek faworyta. Wycofał się z wyścigu, Majka wciąż niezdecydowany [WIDEO]

Tour de France: Fatalny wypadek faworyta. Wycofał się z wyścigu, Majka wciąż niezdecydowany [WIDEO]

10.07.2017, godz. 10:10
Richie Porte
foto: Twitter

Niedzielny etap Tour de France liczył wiele wypadków, defektów i innych nieszczęśliwych zdarzeń. Jednym z największych pechowców okazał się Richie Porte. Faworyt tegorocznej edycji konkursu uległ bardzo groźnemu upadkowi, złamał obojczyk i panewkę stawu biodrowego, przez co musiał wycofać się z wyścigu. Wciąż nie wiemy, czy jazdę we Francji kontynouwać będzie Rafał Majka.

Etap do Chambery miał tragiczny przebieg. Dwóch faworytów wyścigu uległo wypadkom i nie pojadą już w bieżącej edycji. Pierwszym z nich jest Richie Porte z grupy BMC. Australijczyk wymieniany był w gronie pretendentów do końcowego sukcesu. Znajdował się w pierwszej dziesiątce wyścigu, ale cyklu nie dokończy z powodu kontuzji. W niedzielę zahaczył o strome, kamieniste pobocze, przez co spadł z roweru. Złamał obojczyk i panewkę stawu biodrowego. Na jego szczęście nie są to złamania z przemieszczeniem, więc czas jego rehabilitacji wyniesie od czterech do sześciu tygodni. Poniżej zobaczyć można materiał wideo, który udokumentował upadek Porte.

Kolejnym pechowcem był Geraint Thomas jadący dla Sky. Wicelider klasyfikacji generalnej podczas 9. etapu złamał obojczyk i także wycofał się z wyścigu. W tej kraksie swój udział miał Rafał Majka. Thomas miał z resztą pretensje do Polaka i obwiniał go o swój upadek. Majka poobijany trafił do szpitala, a decyzja o jego dalszym udziale w wyścigu zapadnie we wtorek.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: