Rafał Majka

Autor: East News Rafał Majka

Vuelta Espana: Rafał Majka jest już o krok od podium

2015-09-02 23:39

Zakończył się 11. etap tegorocznego wyścigu Vuelta Espana. Tym razem nie było silnych na dwóch kolarzy Astany, którzy dojechali do mety jako pierwsi. Odcinek najszybciej pokonał Mikel Landa, wzbudzając niemały podziw, ponieważ środowy etap należał do jednych z najtrudniejszych. Dobra jazda Rafała Majki sprawiła, że Polak przesunął się już na 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Vuelta Espana nie lubi samotnych ucieczek w górach. Potwierdziło się to w środę, gdy peleton zjadał kolejnych kolarzy, którzy zdecydowali się na oderwanie od grupy. Jeden z nich utrzymał jednak przewagę, co zagwarantowało mu zwycięstwo w królewskim 11. etapie wyścigu. Był to Mikel Landa z Astany. Drugie miejsce zajął inny z zawodników tego zespołu Fabio Aru, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Vuelta Espana: Podwójne zwycięstwo Astany, silny Majka

Na słowa uznania zasłużył także Rafał Majka. Polak po raz kolejny udowodnił, że do samego końca będzie walczył o podium w hiszpańskich zawodach. W środę kolarz Tinkoff-Saxo zajął 6. miejsce ze stratą 2 minut 10 sekund do zwycięzcy. Pozwoliło się to Majce przesunąć na 4. pozycję w klasyfikacji generalnej Vuelta Espana. Do prowadzącego Aru, polski kolarz traci niespełna półtorej minuty.

W czwartek na zawodników czeka etap z Escaldes do Lleidy. Kolarze będą mieli do pokonania 173 kilometry po w miarę płaskim terenie. Transmisje z Vuelta Espana można oglądać w Eurosporcie.