Rafał Majka

Autor: East News Rafał Majka

Vuelta a Espana: Rafał Majka nie wrócił na podium, Nicolas Roche wygrał 18. etap

2015-09-10 22:23

Kilka razy próbował atakować lecz wszyscy kolarze z czołówki byli czujni. Rafał Majka (26 l., Tinkoff – Saxo) do mety 18. etapu (204 km) Vuelta a Espana dojechał w peletonie i od zwycięzcy – Nicolasa Roche (31 l., SKY) był gorszy o 38 sek. W klasyfikacji generalnej kolarz z Zegartowic jest czwarty i do lidera Toma Doumulina (25 l. Garmin) traci 2.22 min.

Majka walczył, ale nie wytrzymał szybkiego tempa, które narzucił zwycięzca. 22. miejsce zajął Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo). Na mecie pojawił się 45 sekund za Rochem. Dopiero 162. miejsce zajął Maciej Bodnar, który w środowej jeździe indywidualnej na czas był drugi.

- Do końca pozostały dwa „poważne” etapy i kończąca wyścig jazda przyjaźni. Będę walczył do ostatnich metrów – zapowiedział Majka.