Wojciech Pszczolarski

Autor: East News Wojciech Pszczolarski

Wojciech Pszczolarski brązowym medalistą mistrzostw świata!

2017-04-14 18:03

Wojciech Pszczolarski wywalczył brązowy medal na mistrzostwach świata kolarzy torowych w Hongkongu! Polak obronił pozycję na podium po morderczej walce w wyścigu punktowym. Zawodnicy musieli przejechać aż 160 okrążeń, czyli 40 kilometrów.

Wyścig punktowy w kolarstwie torowym to ciężkie wyzwanie. Zawodnicy jadą szybkim tempem przez 40 kilometrów, a punkty zdobywają na szesnastu finiszach. Pierwszy kolarz otrzymywał pięć "oczek". Kolejni dostawali odpowiednio po trzy, dwa oraz jednym punkcie.

Na mistrzostwach świata w Hongkongu bezkonkurencyjny był Cameron Meyer, który zakończył wyścig z dorobkiem 76 punktów. Pszczolarski zdobył 40 "oczek". Tyle samo miał Kenny de Ketele, ale Belg wygrał ostatnie okrążenie i to jemu przypadł srebrny medal.

Tak Pszczolarski cieszył się z trzeciego miejsca i brązowego medalu. W czwartek złoto zdobył Adrian Tekliński, który był najlepszy w konkurencji scratch (wyścig na 15 km ze startu wspólnego).