SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Znany kolarz wylądował po wyścigu na policji! Co on zrobił?!

Znany kolarz wylądował po wyścigu na policji! Co on zrobił?!

10.04.2017, godz. 17:15
Andrea Guardini, kolarstwo
foto: EAST NEWS

Wyścig kolarski Paryż-Roubaix miał bardzo ciekawe zakończenie dla jednego ze znanych uczestników. Andrea Guardini nie był na trasie w najwyższej formie i dostał zgodę od swoich szefów na wcześniejsze opuszczenie odcinka. Wtedy zaczęły się jego problemy z... policją. Doszło bowiem do bardzo niecodziennej sytuacji.

Andrea Guardini wyraźnie nie radził sobie na trasie wyścigu Paryż-Roubaix. Przez większość trasy jechał na jednej z końcowych pozycji. Wreszcie nie wytrzymał i poprosił szefów swojej ekipy UAE Team Emirates o możliwość wcześniejszego zjazdu z odcinka. Reakcja przełożonych była pozytywna i po jednej ze stref bufetowych kolarz opuścił trasę. Dostał także pozwolenie na powrót do bazy normalną drogą, która była krótsza.

Szlak, który obrał okazał się jednak wyjątkowo niefortunny. Guardini wjechał bowiem na... austostradę! Nie wiadomo czy nie znał przepisów, zakazujących poruszania się po takiej drodze rowerem, czy liczył na szczęście. Rajd skończył się interwencją policji, która zapakowała pojazd do bagażnika, a sportowiec został odtransportowany na posterunek, gdzie złożył wyjaśnienia. Wspólnie z funkcjonariuszami następnie obejrzał finisz wyścigu, który wygrał mistrz olimpijski Greg van Avermaet.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: