SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty koszykówka Kolejne double-double Marcina Gortata! Wizards wygrali po dogrywce

Kolejne double-double Marcina Gortata! Wizards wygrali po dogrywce

09.02.2017, godz. 08:10
Marcin Gortat, Washington Wizards
foto: EAST NEWS

Washington Wizards wracają na zwycięską ścieżkę! Po pechowej porażce z mistrzami NBA Cleveland Cavaliers "Czarodzieje" podejmowali Brooklyn Nets i wygrali po dogrywce 114:110. Czternaście punktów zdobył Marcin Gortat, a dołożył do tego tyle samo zbiórek zaliczając trzydzieste double-double w tym sezonie.

Washington Wizards są ostatnio w naprawdę dobrej formie. Co prawda niedawno w pechowych okolicznościach przegrali z Cleveland Cavaliers po dogrywce, ale wcześniej mogli się poszczycić passą siedmiu kolejnych zwycięstw, a we własnej hali wygrywali siedemnaście razy z rzędu! Porażka z mistrzami NBA nie zbiła ich jednak z pantałyku i szybko wrócili na odpowiednie tory.

Ale zadanie też mieli dość ułatwione, bo grali ze zdecydowanym outsiderem całej ligi. Brooklyn Nets przed starciem z "Czarodziejami" mieli tylko dziewięć zwycięstw w pięćdziesięciu dwóch meczach i zajmowali ostatnie miejsce w Konferencji Wschodniej. I nie zdołali poprawić swojego dorobku.

Ekipa z Waszyngtonu miała co prawda niemałe problemy, bo wygrała 114:110 dopiero po dogrywce, ale liczy się zwycięstwo. Wizards triumfowali trzydziesty pierwszy raz w sezonie i tym samym wrócili na trzecie miejsce w swojej konferencji, a dla Nets była to jedenasta porażka z rzędu.

W zespole "Czarodziejów" znów dobrze zaprezentował się Marcin Gortat. Zdobył czternaście punktów (pięć na dziesięć rzutów z gry i cztery rzuty osobiste), zebrał czternaście piłek i zanotował trzydzieste w tym sezonie double-double. Łącznie w karierze na parkietach NBA ma ich już aż dwieście dziesięć.

Brooklyn Nets - Washington Wizards 110:114 po dogrywce (22:31, 27:28, 23:20, 28:21, 10:14)

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: