Koszykówka, MŚ do lat 19. Polska - Litwa, wynik 75:87. Przegrywamy w ćwierćfinale

2011-07-08 17:29

W ćwierćfinale mistrzostw świata do lat 19 polscy koszykarze przegrali z Litwinami 75:87. Biało-czerwoni nie potrafili znaleźć sposobu na świetnego centra rywali - Jonasa Valanciunasa.

Wybrany z numerem 5 w tegorocznym drafcie NBA mierzący 210 cm i niezwykle sprawny Litwin niepodzielnie rządził pod tablicami. Zdobył 26 punktów, miał 24 zbiórki i 5 bloków.

Przeczytaj koniecznie: Maciej Lampe przenosi się do Hiszpanii. Zagra w Caja Laboral

Polacy fatalnie zagrali na początku drugiej połowy, kiedy nie potrafili trafić do kosza przez ponad 5 minut. Litwini prowadzili już 20 punktami, ale po przerwie świetnie rzucający za 3 pkt (10 trafionych) biało-czerwoni zmniejszyli straty do tylko 4 "oczek". Koncówka należała jednak znowu do rywali.