Sport inne sporty koszykówka Koszykówka: Polska lepsza od Estonii. Trwa świetna seria naszych!

Koszykówka: Polska lepsza od Estonii. Trwa świetna seria naszych!

08.09.2016, godz. 08:25
Mateusz Ponitka, Polska koszykówka
Mateusz Ponitka foto: CYFRASPORT

Polscy koszykarze pokonali Estończyków 78:64 i umocnili się na prowadzeniu w swojej grupie eliminacyjnej do przyszłorocznego EuroBasketu. Ponitka, Lampe i spółka udowodnili, że "istnieje życie" po odejściu z kadry Marcina Gortata. Nasi zawodnicy grają lepiej z meczu na mecz!

Polscy koszykarze zaczęli od zwycięstw nad Portugalią i Białorusią, ale prawdziwa weryfikacja miała przyjść w Lublinie. Estonia, tak jak Polska, zaczęła od dwóch zwycięstw. Goście zaczęli nieźle, prowadzili 11:10, ale po I kwarcie przegrywali już 14:21. Druga kwarta powiększyła prowadzenie biało-czerwonych, o trzy punkty.
Estończykom, trenowanych przez legendę wszechmocnego basketu ZSRR - Tiita Sokka - wyszła tylko trzecia odsłona gry. Seryjnie trafiali z obwodu (to ich "specjalność narodowa") i odrobili cztery "oczka". Na więcej w hali Globus już nie było ich stać. Czwartą kwartę otworzył efektowny alley-oop A.J. Slaughtera do Mateusza Ponitki, co było prawdziwym nokautem. Skończyło się efektownym i pewnym 78:64. Kadra imponuje bez Marcina Gortata i może powoli rezerwować bilety na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Źródło: Michał Kozłowski