Marcin Gortat, Washington Wizards

Marcin Gortat z kolejnym double-double. Pewne zwycięstwo Washington Wizards

2016-12-17 10:30

Washington Wizards pokonali we własnej hali Detroit Pistons 122:108. Dla "Czarodziejów" była to druga wygrana z rzędu, a jedenasta w obecnym sezonie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Gortat, który zdobył 12 punktów.

Washington Wizards powoli zaczynają odrabiać straty po słabym początku sezonu, kiedy ponieśli porażkę w ośmiu pierwszych dziesięciu meczach. Jednak w ostatnich tygodniach forma zaczęła iść do góry i drużyna Marcina Gortata wygrała pięć z ostatnich siedmiu spotkań. - Wreszcie łapiemy odpowiedni rytm. Nie gramy jeszcze całkowicie tak, jak byśmy chcieli, ale widać postęp. Zawodnicy ufają sobie wzajemnie, a to jest podstawowa sprawa - mówił szkoleniowiec "Czarodziejów" Scott Brooks.

Pojedynek z Detroit Pistons był wyrównany tylko przez kwadrans. Po tym okresie gospodarze zaczęli uciekać swoim rywalom i po pierwszej kwarcie przewaga Wizards wynosiła 24 punkty, a z dobrej strony prezentował się John Wall, który zdobył 29 punktów i miał 11 asyst. Marcin Gortat przebywał na parkiecie przez 38 minut i w tym czasie zdobył swoje 14. w tym sezonie double-double, na co złożyło się 12 punktów i 14 zbiórek. Przez ten czas miał również 4 asysty. "Czarodzieje" zajmują 11. miejsce w Konferencji Wschodniej, a kolejne spotkanie zagrają w niedzielę z Los Angeles Clippers.