Sport inne sporty koszykówka NBA: 10 punktów Marcina Gortata. Porażka Washington Wizards

NBA: 10 punktów Marcina Gortata. Porażka Washington Wizards

12.01.2017, godz. 09:25
Marcin Gortat, Washington Wizards

Washington Wizards po serii trzech zwycięstw z rzędu przegrali na wyjeździe z Boston Celtics 108:117. Gospodarze wykorzystali fakt, że "Czarodzieje" 24 godziny wcześniej rozegrali poprzednie spotkanie i byli zmęczeni. Marcin Gortat zdobył dla swojej drużyny dziesięć punktów i zanotował dziewięć zbiórek.

Marcin Gortat starał się, jak mógł, ale nie uchronił Washington Wizards od porażki. Zaledwie dobę wcześniej "Czarodzieje" grali spotkanie z Chicago Bulls, więc zmęczenie było odczuwalne. Polak w meczu z Boston Celtics przebywał na parkiecie przez 32 minuty. W tym czasie pokazał się z dobrej strony. Zdobył dziesięć punktów, miał dziewięć zbiórek, dołożył do tego dwie asysty i miał tylko jedną stratę. Gorszy dzień miał John Wall, który szalał 24 godziny wcześniej, a w starciu z "Celtami" zdobył zaledwie dziewięć "oczek", a więc najmniej w sezonie. Dodatkowo przestrzelił 17 rzutów, co miało wpływ na taki, a nie inny wynik.

Podopieczni Scotta Brooksa musieli uznać wyższość dobrze dysponowanych tego dnia gospodarzy. Katem stołecznej drużyny był Isaiah Thomas, który zdobył 38 punktów, a 20 z nich w czwartej kwarcie i po meczu był bardzo chwalony przez swojego trenera. Mimo przegranej koszykarzom Washington Wizards udało się utrzymać miejsce w czołowej ósemce Konferencji Wschodniej dającej prawo gry w play-off. Kolejne spotkanie drużyna Marcina Gortata rozegra w niedziele we własnej hali, a rywalem będzie Philadelphia 76ers.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora