SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty koszykówka NBA: Bezbłędny Marcin Gortat doprowadził Washington Wizards do zwycięstwa

NBA: Bezbłędny Marcin Gortat doprowadził Washington Wizards do zwycięstwa

07.01.2017, godz. 10:06
Marcin Gortat
Marcin Gortat foto: AP

Marcin Gortat mecz Washington Wizards - Minnesota Timberwolves zaliczy z pewnością do bardzo udanych. "Polski Młot" zdobył dziewiętnaście punktów z gry, trafiając wszystkie dziewięć rzutów. To wymiernie przyczyniło się do zwycięstwa ekipy ze stolicy Stanów Zjednoczonych 112:105.

Washington Wizards zwycięstwem w nocy z piątku na sobotę przedłużyli serię wygranych na własnym parkiecie. "Czarodzieje" dzięki pokonaniu Minnesoty Timberwolves są niepokonani w stolicy Stanów Zjednoczonych od dziewięciu spotkań. Wielki udział w ostatniej wygranej miał Marcin Gortat. Łodzianin trafił wszystkie dziewięć rzutów z gry i jednego z dwóch wolnych. Z dorobkiem dziewiętnastu punktów i dziesięciu zbiórek środkowy zaliczył dwudzieste pierwsze double-double w tym sezonie.

Gry Gortata nie mogli nachwalić się koledzy z drużyny. - Wykonał świetną robotę stawiając dla nas zasłony, biegając pod kosz i zbierając piłki. Wykańczał akcję i pakował piłkę do kosza, to wszystko sprawiało, że byliśmy lepszą drużyną. Musieliśmy mu tylko powiedzieć, by trzymał się z dala od rzutów wolnych i nie próbował rzucać z wyskoku - powiedział John Wall, jeden z liderów zespołu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: