Sport inne sporty koszykówka NBA: Kapitalny występ Marcina Gortata. Przegrana Washington Wizards w ostatnich sekundach

20.12.2016, godz. 08:57
Marcin Gortat, Washington Wizards

Washington Wizards ponieśli kolejną porażkę w sezonie. Jednak tym razem "Czarodzieje" mogą mówić o dużym pechu, ponieważ stracili zwycięstwo w ostatnich sekundach spotkania. Na nic zdała się kapitalna postawa Marcina Gortata, który zdobył 21 punktów i dołożył do tego 13 zbiórek.

Początek spotkania należał do koszykarzy Washington Wizards, którzy po niespełna trzech minutach prowadzili 12:1. Wydawało się, że po takim początku nic i nikt nie odbierze im triumfu. Jednak jak się później okazało były to miłe złego początki, ponieważ przewaga drużyny Polaka malała, a na ostatnią kwartę goście wychodzili przegrywając już 79:88. Pomimo zmęczenia stołeczni wzięli się do roboty i zniwelowali startę, lecz na 0,9 sekund przed końcem rywalizacji pogrążył ich Thaddeus Young.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie przez 43 minuty i w tym czasie uzyskał swoje 15. w obecnym sezonie double-double, na co złożyło się 21 punktów i 13 zbiórek. Miał również jedną asystę, trzy straty i popełnił dwa faule. Skuteczniejszy od naszego rodaka w ekipie Wizards był tylko Bradley Beal, który zdobył 22 punkty. Natomiast John Wall dołożył 19 pkt i miał 10 asyst. Najlepiej wśród zwycięzców spisał się Paul George - miał 27 pkt. "Czarodzieje" zajmują 11. miejsce w Konferencji Wschodniej, a następnym przeciwnikiem w środę będzie drużyna Chicago Bulls.

Indiana Pacers - Washington Wizards 107:105 (29:36, 28:21, 31:22, 19:26)

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora