Marcin Gortat

Autor: East News Marcin Gortat

NBA: Kozły ubodły Marcina Gortata! Teraz All-Star Game

2016-02-12 11:13

Marcin Gortat po raz kolejny wraca do Waszyngtonu na tarczy - tym razem jego Washongton Wizards nie sprostali Milwaukee Bucks i przegrali 92:99. Teraz liga NBA ma przerwę - na Mecz Gwiazd w Toronto. Ale tam polskiego środkowego zabraknie, a honoru drużyny z Dystryktu Kolumbii bronić będzie John Wall.

Marcin Gortat nie może mieć do siebie pretensji - zanotował 27. Double-double w sezonie, do 14 punktów dodając 10 zbiórek. Jeszcze przed rozpoczęciem czwartej kwarty goście prowadzili (70:69), ale ostatnie 12 minut należało do gospodarzy. Aż 14 punktów (27 w całym spotkaniu) w tej części rzucił najskuteczniejszy wśród Bucks Khris Middleton.

NBA: Marcin Gortat schrupał Wielkie Jabłko. Zobacz WIDEO

Podopieczni Randy Wittmana z Waszyngtonu mają teraz bilans 23-28 i na Wschodzie NBA wciąż zajmują dziesiąte miejsce. Teraz cała drużyna, poza Johnem Wallem, ma przerwę. Już w piątek w nocy czasu polskiego rusza Weekend gwiazd. Na początek mecz pierwszoroczniaków, w sobotę konkursy (w tym "trójek" i wsadów), a w niedzielę najważniejsze wydarzenie - Mecz Gwiazd pomiędzy Wschodem i Zachodem.