Marcin Gortat vs Chicago Bulls

Autor: Eastnews

NBA: Marcin Gortat przegrał z Pacers po dreszczowcu! [SKRÓT WIDEO]

2015-04-15 11:09

Washington Wizards Marcina Gortata mają za sobą przedostatni mecz sezonu zasadniczego. Polak zagrał świetnie, ale ekipa ze stolicy uległa Indiana Pacers po dwóch dogrywkach! Dla drużyny polskiego środkowego, w kontekście nadchodzącej walki o mistrzwskie pierścienie, ten wynik był i tak bez znaczenia.

Wizards ulegli Pacers 95:99. Do  wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż 10 dodatkowych minut.

Polski center brylował na parkiecie - zaliczył double-double, do 19 punktów dokładając 10 zbiórek. Dla Wizards ta porażka nie miała żadnego znaczenia, bo do fazy play-off (rusza w sobotę) przystąpią z piątego miejsca w Konferencji Wschodniej.

W pierwszej rundzie wpadną na Chicago Bulls lub Toronto Raptors. Wygrana po dwóch dogrywkach miała dużo większe znaczenie dla Pecers. Ci desperacko gonią fazę play-off i możliwe, że uda im się wejść do najlepszej szesnastki ligi.

Marcin Gortat z rekordem asyst!

Warunki dla Indiany są jednak dwa: zwycięstwo nad Memphis Grizzlies w ostatnimmeczu sezonu zasadniczego lub jednoczesna porażka Brooklyn Nets z Orlando Magic.

Przed Gortatem i spółką też już tylko jedno spotkanie - z faworytami do wielkiego finału NBA, Cleveland Cavaliers.