Sport inne sporty koszykówka NBA: Marcin Gortat SHOW na zakończenie roku! Wysoka wygrana Washington Wizards

NBA: Marcin Gortat SHOW na zakończenie roku! Wysoka wygrana Washington Wizards

31.12.2016, godz. 12:02
Marcin Gortat, Washington Wizards

To był najlepszy mecz Marcina Gortata w obecnym sezonie. Polak grał jak natchniony i był jednym z najlepszych zawodników w barwach "Czarodziejów". Zdobył 19 punktów i miał 13 zbiórek, a do tego aż pięciokrotnie wykonywał wsady do kosza drużyny przeciwnej. Jego Washington Wizards wygrali wysoko 118:95 z Brooklyn Nets i awansowali na 6. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.

Washington Wizards przystępowali do tego spotkania bez kontuzjowanego Bradleya Beala, lecz okazało się, że zmiennicy stanęli na wysokości zadania i godnie zastąpili swojego kolegę. Wprawdzie na początku gospodarze przegrywali z Brooklyn Nets, ale później sukcesywnie zaczęli powiększać swoją przewagę i już po pierwszej połowie prowadzili 66:50.

Z bardzo dobrej strony w szeregach "Czarodziejów" spisywał się rezerwowy Trey Burke, który zakończył rywalizację z dorobkiem 27 punktów. John Wall dołożył 19 punktów i miał 14 asyst. Prawdziwy popis swoich umiejętności dał Marcin Gortat. Przebywał na parkiecie przez 31 minut i w tym czasie zanotował swoje 18. w sezonie double-double, na co złożyło się 19 punktów oraz 13 zbiórek. 32-latek pochodzący z Łodzi popisał się m.in. aż pięcioma wsadami, lecz po zakończeniu spotkania Wall żartował, że Polak nie nadaje się na Konkurs Wsadów w Meczu Gwiazd, co tylko pokazuje, jak dobre nastroje panowały w ekipie Wizards. Drużyna ze stolicy USA z bilansem 16-16 zajmuje 6. miejsce w Konferencji Wschodniej dające prawo gry w play-off. Pierwszym przeciwnikiem w 2017 roku w poniedziałek będzie Houston Rockets.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora