Marcin Gortat

Autor: East News Marcin Gortat

NBA: Marcin Gortat z pierwszym double-double. Porażka Washington Wizards po dogrywce [WIDEO]

2016-10-31 10:28

Marcin Gortat zanotował pierwsze double-double w tym sezonie NBA, lecz na nic to się zdało. Jego Washington Wizards przegrali po dogrywce z Memphis Grizzlies 103:112 i pozostają jedyną drużyną bez wygranej w obecnych rozgrywkach. Kolejnym przeciwnikiem już w środę będzie ekipa Toronto Raptors.

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 38 minut. W tym czasie Polakowi udało się zdobyć swoje pierwsze w tym sezonie double-double, a już 178. w całej karierze. Miał 2/3 z gry oraz 10/10 z linii rzutów wolnych. Taka skuteczność w tym elemencie jest efektem wielu przewinień ze strony przeciwników. Polak dołożył do tego również 12 zbiórek, lecz nawet tak dobra postawa naszego gracza nie pomogła w odniesieniu zwycięstwa ekipie Washington Wizards.

"Czarodzieje" ponieśli drugą porażkę z rzędu, choć w pierwszej połowie prowadzili z Memphis różnicą 15 punktów. Mimo takiej przewagi nie udało się zanotować pierwszej wygranej, ponieważ gospodarze popełniali proste błędy, a także byli bardzo nieskuteczni. Najwięcej punktów dla Washington zdobył John Wall - 22, a także miał 13 zbiórek.  Szansą na przełamanie będzie środowy pojedynek z Toronto Raptors.