SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty koszykówka NBA: Świetny występ Marcina Gortata. Drugie zwycięstwo Washington Wizards

NBA: Świetny występ Marcina Gortata. Drugie zwycięstwo Washington Wizards

10.11.2016, godz. 09:07
Marcin Gortat
Marcin Gortat foto: EAST NEWS

Washington Wizards pokonali wysoko przed własną publicznością Boston Celtics 118:93, dzięki czemu zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie. Bardzo dobre zawody rozegrał Marcin Gortat, który zdobył 13 punktów i miał dziewięć zbiórek. Niekwestionowanym liderem w drużynie gospodarzy był Otto Porter zdobywca 34 punktów.

Gospodarze nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku spotkania. Boston Celtics zaliczyli najgorszą pierwszą kwartę od 42 lat, ponieważ przegrywali 8:34! Tak wysokie prowadzenie ustawiło późniejszy przebieg gry na parkiecie. Washington Wizards kontrolowali spotkanie do ostatniej minuty, a ich przewaga nie spadła poniżej 15 punktów. Kapitalne zawody zaliczył Otto Porter, który zdobył 34 punkty, zanotował 14 zbiórek, dołożył do tego cztery asysty, trzy przechwyty i bloki. - Każdej nocy staram się grać na najwyższym poziomie i robić wszystko, co tylko możliwe, aby nasza drużyna wygrała - mówił po meczu. Ostatecznie Wizards wygrali 118:93, odnosząc tym samym dopiero drugie, ale jakże przekonujące zwycięstwo w obecnym sezonie.

Natomiast Marcin Gortat przebywał na parkiecie 32 minuty. Polish Hammer również przyczynił się do triumfu swojej drużyny zdobywając 13 punktów. Oddał dziewięć rzutów, z czego sześć trafił. Miał także dziewięć zbiórek, dwie asysty i bloki. Zanotował jedną stratę i czterokrotnie był faulowany. W następnym spotkaniu "Czarodzieje" zmierzą się z Cleveland Cavaliers.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: