SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty koszykówka NBA: Wielka klęska Los Angeles Lakers w rocznicę historycznego rekordu

NBA: Wielka klęska Los Angeles Lakers w rocznicę historycznego rekordu

23.01.2017, godz. 12:11
Los Angeles Lakers
foto: EAST NEWS

Ta noc była prawdziwym koszmarem drużyny Los Angeles Lakers. Nerwy, straty i niecelne rzuty - tak można podsumować niedzielne spotkanie "Jeziorowców". Podopieczni Luca Waltona przegrali z Dallas Mavericks 73:122, notując największą porażkę w historii klubu. Niechlubna przegrana miała miejsce w jedenastą rocznicę rekordowego występu Kobego Bryanta, który w 22 stycznia 2006 roku rzucił 81 punktów w jednym meczu.

Noc z niedzieli na poniedziałek była prawdziwym horrorem dla Los Angeles Lakers. Podopieczni Luca Waltona z pewnością chcą jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu z Dallas Maverics, w którym przegrali 73:122. 49-punktowa porażka to niechlubny rekord jednej z największych organizacji w NBA. Przypomnijmy, że klub Los Angeles Lakers ma na swoim koncie 16 tytułów Mistrza NBA, a w ich szeregach rozwijali się legendarni zawodnicy

Najwyższa porażka w historii miała miejsce w jedenastą rocznicę niesamowitego wyczynu Kobego Bryanta, który 22 stycznia 2006 roku zdobył rekordowe 81 punktów w meczu przeciwko Toronto Raptors. Zawodnik rzucił wtedy o 8 punktów więcej niż cała drużyna Lakersów w niedzielę! Jego historyczne osiągnięcie wciąż pozostaje drugą najwyższą indywidualną zdobyczą w historii ligi. "Czarna mamba" to prawdziwa legenda i ikona klubu, która wciąż często pojawia się w hali Staples Center aby dopingować kolegów.

- To upokarzające. Dla nas jako drużyny, dla nas jako klubu oraz dla wszystkich kibiców - powiedział trener Luc Walton. - Po prostu skopali nam tyłki - dodał Julius Randle, jeden z liderów drużyny z Los Angeles.

Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 73:122

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: