Marcin Gortat

Autor: East News Marcin Gortat

Washington Wizards wygrali kolejny mecz. Dwanaście punktów Gortata

2017-02-14 9:26

Koszykarze Washington Wizards wciąż są w dobrej formie. Ekipa ze stolicy Stanów Zjednoczonych pokonała Oklahoma City Thunder 120:98. Dla "Czarodziejów" bylo to siedemnaste zwycięstwo w ostatnich dwudziestu spotkaniach. Marcin Gortat zakończył rywalizację z dwunastoma punktami na koncie.

Tak grających koszykarzy Washington Wizards, kibice tego zespołu chcieliby zapewne oglądać zawsze! W rywalizacji z Oklahoma City Thunder stołeczni zawodnicy nawet przez sekundę nie przegrywali, a losy spotkania były rozstrzygnięte już w zasadzie w połowie trzeciej kwarty, gdy gospodarze prowadzili różnicą aż trzydziestu czterech punktów. Ostatecznie "Czarodzieje" wygrali 120:98, notując tym samym siedemnasty triumf w ostatnich dwudziestu meczach.

Niezłe spotkanie w barwach Wizards zaliczył Marcin Gortat. "Polski Młot" przebywał na parkiecie przez dwadzieścia pięć minut. Trafił w tym czasie sześć z ośmiu rzutów z gry, zdobywając tym samym dwanaście punktów. Do tego dołożył pięć zbiórek, trzy bloki i dwie asysty. Ekipa z Waszyngtonu zajmuje trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z dorobkiem trzydziestu trzech zwycięstw i dwudziestu jeden porażek. Następne spotkanie Wizards zaplanowano na czwartek. Wtedy to na wyjeździe zmierzą się w Indiana Pacers.