Sport inne sporty koszykówka Washington Wizards wygrali z Milwaukee Bucks. Dobry Marcin Gortat

Washington Wizards wygrali z Milwaukee Bucks. Dobry Marcin Gortat

09.01.2017, godz. 08:45
Marcin Gortat
Marcin Gortat foto: AP

Kolejne zwycięstwo w NBA zanotowali koszykarze Washington Wizards. Tym razem ekipa ze stolicy Stanów Zjednoczonych okazała się lepsza od Milwaukee Bucks, wygrywając 107:101. Dobry mecz w barwach "Czarodziejów" zaliczył Marcin Gortat. Co prawda tym razem nie zanotował double-double, ale wrażenie pozostawił po sobie pozytywne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Washington Wizards zanotowali pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w 2017 roku. Dzięki pokonaniu Milwaukee Bucks 107:101 po raz drugi w tym sezonie "Czarodzieje" wyrównali bilans wygranych i przegranych (po osiemnaście). Rywalizację z Bucks ekipa ze stolicy rozstrzygnęła na swoją korzyść w trzeciej kwarcie. Wizards wygrali ją 33:21 i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca rywalizacji.

Dobre spotkanie w barwach przyjezdnych zaliczył Marcin Gortat. "Polski Młot" nie był co prawda tak skuteczny jak z Minnesotą Timberwolves (wtedy z gry nie spudłował ani razu), ale bardzo dobrze spisywał się w defensywie. W trakcie trzydziestu siedmiu minut gry łodzianin trafił dwa z pięciu rzutów z gry i trzy z czterech wolnych. Do tego dołożył dziesięć zebranych piłek pod swoim koszem i dwie po drugiej stronie boiska.

Washington Wizards zajmują ósme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, które premiowane jest udziałem w play-off. We wtorek na własnym obiekcie zmierzą się z Chicago Bulls. "Byki" wyprzedzają Gortata i spółkę o jedno zwycięstwo. Faworytem wydają się być jednak gospodarze, którzy na parkiecie w Waszyngtonie wygrali ostatnio dziewięć razy z rzędu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora