Sport inne sporty koszykówka Wielkie widowisko w NBA! Gortat i spółka zatrzymani przez ekipę LeBrona Jamesa

Wielkie widowisko w NBA! Gortat i spółka zatrzymani przez ekipę LeBrona Jamesa

07.02.2017, godz. 10:27
Marcin Gortat
Marcin Gortat foto: EAST NEWS

NIe było 18. zwycięstwa z rzędu Washington Wizards przed własną publicznością. Rozpędzoną ekipę Marcina Gortata zatrzymała mistrzowska drużyna Cleveland Calaviers. Świetna gra LeBrona Jamesa sprawiła, że goście pokonali Wizards po dogrywce 140:135. Znów dobrze spisał się "Polish Hammer". Warto zobaczyć skrót tego spotkania - oj działo się!

Ależ to był niesamowity mecz! Nawet 135 punktów nie wystarczyło Wizards do zwycięstwa. A to wszystko za sprawą LeBrona Jamesa, lidera Cavaliers, który pod koniec czwartej kwarty zrobił coś kosmicznego. Gdy jego drużyna przegrywała trzema punktami, oddał rzut rozpaczy i... trafił! Piłka od tablicy wpadła do kosza, a kibice Wizards a także zawodnicy, nie mogli w to uwierzyć!

Nic dziwnego, że to podcięło skrzydła gospodarzom, którzy przegrali po dogrywce. Marcin Gortat może być zadowolony ze swojego występu. Na parkiecie przebywał blisko 40 minut. W tym czasie rzucił 16 punktów, zanotował osiem zbiórek i trzy asysty. Miał ciężki wieczór, bowiem walka z Jamesem na tablicach to jedna z najtrudniejszych rzeczy w NBA. Polak nie odpuszczał gwiazdorowi. Zanotował pięć fauli. W dogrywce był jednym z najaktywniejszych zawodników Wizards, ale nawet to nie wystarczyło na pokonanie gwiazdorskiej ekipy z Cleveland.

Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 135:140 (po dogrywce)
(Beal 41, Porter 25, Wall 22 - Love 39, James 32, Irving 23)