SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty Kusznierewicz i Klepacka w dramatycznym apelu: Ratujmy bazę szkoleniową nad Zalewem Zegrzyńskim!

Kusznierewicz i Klepacka w dramatycznym apelu: Ratujmy bazę szkoleniową nad Zalewem Zegrzyńskim!

24.08.2016, godz. 11:46
Mateusz Kusznierewicz
Mateusz Kusznierewicz foto: Super Express

Mateusz Kusznierewicz, Zofia Klepacka, a także wielu innych polskich żeglarzy podpisało się pod dramatycznym apelem o pomoc dotyczącym bazy szkoleniowej w Nieporęcie. Władze samorządowe chcą jej zamknięcia, ponieważ ich zdaniem od dawna nie było przeprowadzonych w niej poważnych remontów, a miasto ma inne plany związane z tym miejscem. W związku z tym nasi medaliści olimpijscy wystąpili o pomoc w ratowaniu miejsca, gdzie zaczynali swoje kariery.

Wszystko zmierza do tego, że baza szkoleniowa Klubu Sportowego "Spójnia" Warszawa nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie swoje kariery zaczynali Mateusz Kusznierewicz, dwukrotny medalista olimpijski, a także Zofia Klepacka, medalistka olimpijska oraz wielu innych żeglarzy zostanie zamknięta. Z takim zamiarem noszą się władze samorządowe tłumacząc to tym, że od dawna nie było tam żadnego remontu. Jednak okazuje się, że miasto ma inne plany na miejsce, gdzie trenuje również młodzież z województwa mazowieckiego. Mianowicie ma tu powstać marina tak, aby Nieporęt mógł na tym zarabiać. Czy faktycznie dzieci zostaną wyrzucone na bruk? Polscy sportowcy nie mogą się z tym pogodzić o wystosowali dramatyczny wręcz apel, w którym wołają o pomoc.

- W tym miejscu mają stanąć pomosty na luksusowe jachty najbogatszych ludzi. Trenerów i zawodników próbuje się zaś zmusić do przyjęcia nowego miejsca, które położone na gołych skałach, przy wąziutkim przesmyku, jest skrajnie niebezpieczne dla dzieci i młodzieży i oznacza koniec możliwości szkolenia żeglarskiego - czytamy.

- Pomimo licznych próśb i apeli pan Wójt Gminy Nieporęt Sławomir Maciej Mazur nadal uparcie dąży do wyrzucenia młodzieży i trenerów z ich naturalnej bazy. Sytuacja staje się dramatyczna, blokuje się możliwość pracy z młodzieżą, mnoży nieprzyjemności, żąda nawet karnych opłat od trenerów i zawodników za wjazd na teren bazy!

Dlatego raz jeszcze prosimy o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Środowisko żeglarskie chce rozwijać bazę szkoleniową nad Zalewem Zegrzyńskim, ma pomysły i możliwości. Do tego potrzebna jest jednak stabilna sytuacja prawna i zaniechanie działań, które odbieramy jako próbę zniszczenia żeglarstwa sportowego na tym terenie - tymi słowami kończy się apel.

List poparli m.in. (w kolejności alfabetycznej):

Piotr Cichocki mistrz świata, opłynął świat w załodze katamaranu Warta- Polfarma w 2000 roku, olimpijczyk

Andrzej Czapski, Mistrz Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski

Dariusz Czapski, trener żeglarstwa

Jerzy Durejko, Prezes WOZŻ

Sławomir Kalinowski, wiceprezes WOZŻ

Zbigniew Kania, żeglarz, trener, olimpijczyk z Monachium 1972, medalista Mistrzostw Świata

Zofia Klepacka, medalista Igrzyska olimpijskie w Londynie, Mistrzyni Świat i Europy

Mateusz Kusznierewicz dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, wielokrotny Mistrz świata i Europy

Maciek Rokosz, prezes klubu Spójnia Warszawa

Dominik Życki, żeglarz, mistrz świata, olimpijczyk

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: