SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty lekkoatletyka Adam Kszczot w formie. Wygrał próbę generalną przed Halowymi ME

Adam Kszczot w formie. Wygrał próbę generalną przed Halowymi ME

25.02.2017, godz. 08:19
Adam Kszczot
Adam Kszczot foto: AP

Wygląda na to, że Adam Kszczot należycie przygotował się do Halowych Mistrzostw Europy. Impreza ta rozpocznie się już 3 marca w Belgradzie. Próbą generalną był mityng w Madrycie. Na swoim dystansie ośmiuset metrów biegacz z Łodzi nie miał sobie równych i pokazał, że jest w formie.

Adam Kszczot na mityng w Madrycie miał jasny plan. Biegacz RKS-u Łódź chciał wygrać, by pokazać, że jest w świetnej formie przed belgradzkimi Halowymi Mistrzami Europy, ale zrobić to jak najmniejszym nakładem sił. Cel udało się zrealizować w pełni. Wicemistrz świata dobiegł do mety ośmiuset metrów jako pierwszy, z czasem 1:46,38. Długo dystans pokonywał za plecami Duńczyka Andreasa Bube. Dwieście metrów przed finiszem wyprzedził jednak rywala i wypracował tak dużą przewagę, że w końcówce mógł pozwolić sobie na zmniejszenie tempa.

Inni Polacy nie spisali się w Hiszpanii tak świetnie jak Kszczot. W konkursie pchnięcia kulą piąte miejsce zajął Jakub Szyszkowski. W jedynej mierzonej próbie osiągnął wyni 19,83 metra. W biegu na tysiąc metrów wystartowała Renata Pliś. Zawodniczka MKL Maraton Świnoujście zakończyła rywalizację z czasem 2:43,08 i zajęła szóstą pozycję.

Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 3-5 marca. Gospodarzem imprezy będzie Serbia, a dokładniej jej stolica - Belgrad.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: