SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Adam Kszczot z warkoczykiem po trzecie złoto

Adam Kszczot z warkoczykiem po trzecie złoto

22.02.2017, godz. 02:00
Z warkoczykiem po trzecie złoto
foto: REPORTER

Do minionej soboty Adam Kszczot (28 l.) był liderem światowej tabeli w biegu na 800 m w hali (1.46,17 min). Jego wynik przebity został o 0,04 s przez Loxsoma z USA, ale biegacz RKS Łódź wcale się tym nie przejął. - Dlaczego miałoby mnie to zakłuć? Statystyki są po to, by je modyfikować - tłumaczy.

W najważniejszej imprezie halowego sezonu - ME w Belgradzie - będzie faworytem do trzeciego tytułu (poprzednio wygrał w 2011 i 2013). - Jestem na pewno w gorszej dyspozycji niż rok temu. Ale najważniejsze, że nic mi nie dolega - zaznacza.

Wraz z trenerem Zbigniewem Królem zmienili nieco sposób przygotowań do sezonu. - Ponieważ wytrzymałość była dotąd znakomita, postawiliśmy na poprawę elementów szybkościowych i siłowych, w tym zdolność do biegania przy wyższym zakwaszeniu mięśni. Chodzi o to, by w razie potrzeby szybciej pobiec pierwsze 200 metrów i wytrzymać tempo do końca - analizuje.

Najlepszy polski średniodystansowiec od niedawna prezentuje się z warkoczykiem. - Wymyśliła to żona, według niej z warkoczykiem będzie mi do twarzy. Zaakceptowałem to i warkoczyk zostanie na dłużej - wyjawia. 

autor: Dariusz Chrabałowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: