SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Adam Kszczot o organizacji MŚ w lekkoatletyce: To daje świetny komfort

Adam Kszczot o organizacji MŚ w lekkoatletyce: To daje świetny komfort

05.08.2017, godz. 08:30
Polacy na treningu przed MŚ w lekkoatletyce
Polacy na treningu przed MŚ w lekkoatletyce foto: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Adam Kszczot, wciąż aktualny wicemistrz świata w biegu na 800 metrów opowiedział o doskonałej organizacji lekkoatletycznych MŚ LONDYN 2017 oraz o zainteresowaniu płynącym ze strony brytyjskich fanów. Jednocześnie biegacz zaapelował do polskich kibiców, by ci... śledzili biało-czerwonych w mediach społecznościowych.

Podczas Drużynowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, które odbywały się w czerwcu we francuskim Lille, Adam Kszczot był tym zawodnikiem, który chyba najgłośniej narzekał na organizację. Do sieci wrzucał oburzające zdjęcia, na których widać było m.in. bardzo ubogie śniadania, jakie oferowano zawodnikom, oraz dodawał, że trzeba było żywić się w fast foodach. Imprezą w Londynie jest jednak zachwycony. Chwalił sobie nie tylko stadion, ale też całą otoczkę imprezy i przyznał, że podczas MŚ 2017 wszystko jest tak, jak należy.

A jakie są jego cele na zbliżające się zawody? - Wejść do finału. A w finale wszystko może się zdarzyć. I to jest piękne - stwierdził krótko Kszczot, który dwa lata temu w Pekinie wywalczył wicemistrzostwo świata w biegu na 800 metrów. Czy obroni je w Londynie? Miejmy nadzieję, że tak!

MŚ w lekkoatletyce: Ile medali zdobędzie Polska [ANALIZA]

TERMINARZ MŚ w lekkoatletyce. Kiedy Włodarczyk i Fajdek?

Gdzie oglądać MŚ w lekkoatletyce? Transmisje TV

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: